5 novoročních předsevzetí pro váš prádelník

5 novoročních předsevzetí pro váš prádelník

2. ledna 2023
O prádle

Karolína Marvánková

redaktorka

Začnu cvičit. Budu víc číst. Přestanu kouřit. To je jen zlomek předsevzetí, která si dáváme každý rok. Dobře víme, že jejich dodržování není vůbec snadné. Proto pro vás máme několik tipů na novoroční předsevzetí pro váš prádelník.

1. Pořídím si podprsenku, která mi bude sedět

Sice to zní banálně, ale až 80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky. A tím si škodí nejenom z estetického ale i zdravotního hlediska. Využijte naši online Poradnu, kde během pár minut zadáte své míry a objevíte správnou velikost i vhodné střihy pro vaše poprsí.

Až 8 z 10 žen nosí špatnou velikost prádla. Patříte mezi ně? Zdroj: Astratex

Nebo navštivte naši pražskou Astratex Poradnu, ve které vám naše zkušené kolegyně během příjemné hodinové návštěvy v naprostém soukromí pomohou s výběrem správného prádla.

2. Pod bílé topy nebudu nosit bílé podprsenky

To je rozhodně jedno z nejlepších předsevzetí, které si můžete dát. Proč? Bílá podprsenka totiž není neviditelná! Pod světlé oblečení byste proto vždy měla nosit prádlo v tělové a béžové barvě.

Béžová podprsenka je nejlepším kouskem pod bílé oblečení. Zdroj: Astratex

Odstín vždy vybírejte tak, aby se podobal tónu vaší kůže. Tím zajistíte, že prádlo barevně splyne s vaší pokožkou a nebude zpod bílých triček nebo košil svítit.

3. Pořídím si kvalitní sportovní podprsenku

Ať už cvičíte pravidelně, nebo si dáte do těla jen jednou za čas, kvalitní sportovní podprsenka je investice, která se vám rozhodně vyplatí. Sportovní podprsenky jsou navržené tak, aby udržely prsa na místě a tlumily nárazy při různých typech sportů, které mohou být pro prsa bolestivé, nebo dokonce nenávratně poškodit jejich tkáň.  

Sportovní podprsenky se dělí na 3 skupiny podle stupně opory - lehké, střední a silné. Zdroj: Astratex

Sportovní podprsenky se dělí na ty s lehkou oporou pro nenáročné sporty jako je chůze nebo jóga. Dále na ty se střední oporou, které se hodí třeba na cyklistiku, lyžování nebo bruslení. Nakonec existují i sportovní podprsenky se silnou oporou, která omezí nechtěný pohyb prsou až o 70 % a hodí se na míčové nebo bojové sporty, běh či cvičení zumby.

4. Celý rok si budu dělat malé radosti

Možná pro někoho nepodstatný, ale přitom tolik důležitý tip – nezapomínat během roku na sebe. V kolotoči práce, rodiny a dalších povinností se snadno stane, že člověk své potřeby odloží na druhou kolej.

Víme, že pohodlí začíná už pod šaty. Tak si nezapomeňte udělat radost. Zasloužíte si ji. Zdroj: Astratex

Dělejte si proto v novém roce radost drobnostmi, věnujte se svým koníčkům, užívejte si čas s blízkými, běžte na procházku, relaxujte. Nebo si kupte tu vytouženou krajkovou podprsenku, po které už tak dlouho pokukujete.

5. O prádlo budu pečovat, aby mi dlouho dělalo radost

Jen si to představte. Konečně máte krásné a pohodlné prádlo ve své velikosti a při prvním praní si ho zničíte. To nechcete, že? Při péči o prádlo se vždy řiďte pracími instrukcemi na štítku. Podprsenky i krajkové kalhotky perte na šetrný program s vhodným přípravkem.

Každý kousek prádla si zaslouží řádnou péči. Tak mu ji dopřejte. Zdroj: Astratex

Prádlo vložte do pracího košíku nebo sáčku, podprsenku před praním zapněte, aby se háčky nezachytily. A nezapomeňte – choulostivé či funkční prádlo a sportovní podprsenky nepatří do sušičky.

Jak předsevzetí dodržet?

Ruku na srdce. Kdo z nás si někdy nedal nějaké novoroční předsevzetí a horko těžko ho dodržel jen prvních pár dní v novém roce. Základem úspěšného předsevzetí je dodržování několika jednoduchých pravidel. Buďte realisté a nedávejte si žádné přehnané cíle. Odměňte se i za malé krůčky a když se vám naopak nezadaří tak se netrestejte. Toto jsou jednoduchá pravidla pro jakákoliv přání, která si v novém roce chcete splnit.