Krásný dekolt do šatů? Zapojte Push-Up střih i ozdobné krajky

Krásný dekolt do šatů? Zapojte Push-Up střih i ozdobné krajky

10. července 2024
Jak vybratO prádle

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Jste milovnice hlubokých výstřihů, ale příroda na vás v oblasti hrudníku šetřila? Není nutné hned vyhledávat služby plastického chirurga. Push-Up střih dokáže s ňadry doslova zázraky a chytře zvolená krajka či zajímavý detail ozvláštní nejedny letní šaty.

Skalpel? Raději Push-Up podprsenku!

Push-Up střih se nejlépe hodí pro ženy s menším nebo středním poprsím. Což je logické, protože ženy s velkými ňadry obvykle chtějí korigovat spíše jejich tvar, ne je zvětšovat. Pokud po výraznějším dekoltu toužíte i vy, můžete sáhnout po mnoha modelech. Přečtěte si, jak takovou podprsenku vybrat, mezi jakými vycpávkami se můžete rozhodnout i jaké zvětšení vám může správně zvolený kousek poskytnout. Push-Up podprsenky jsou střiženy tak, aby prsa pozvedly a zakulatily, čímž přidají na objemu a vykouzlí kýžený žlábek. Zpravidla bývají vyztužené a mají nějaký druh vycpávky. Ta může být buď všitá nebo vyjímatelná. 

Na co si dát při výběru pozor?

🍒 Stejně jako u každé jiné podprsenky je stěžejní velikost. Neberte si menší ve snaze dosáhnout většího efektu, ňadra budou přetékat a tvořit pod oblečením boule.
🍒 Pokud nemáte úplně malá nebo pevná ňadra, je lepší zvolit trojúhelníkový střih, který zakryje větší část prsa a zabrání přetékání z košíčku.
🍒 Obvod podprsenky nesmí být volný, vycpávky by pak táhly ňadra směrem dolů, čímž dojde ke zdeformování tvaru a poklesu dekoltu.
🍒 Pokud si kupujete černou podprsenku, dobře si ji vyzkoušejte, i přes to, že je to vaše běžná velikost. Černé tkaniny bývají těsnější a nejsou tak elastické

Push-Up podprsenky s vyjímatelnými vycpávkami

Chcete-li zažít Push-Up efekt jen někdy, nebo specificky v nějakém outfitu, zvolte Push-Up podprsenku s možností vložení vycpávek. Jak už název napovídá, u těchto modelů jsou vycpávky vyjímatelné a můžete je tedy libovlně vyndávat a zase vkládat. To se hodí v případě, že chcete podprsenku mít na běžné nošení a jen občas přizvednout dekolt pro wow efekt třeba na ples či oslavu. Vycpávky do podprsenek mohou být textilní, pěnové, z měkkého gelu či silikonu nebo dokonce vzduchem plněné. Silikon se o něco lépe přizpůsobí přirozenému tvaru prsou, jelikož na něj působí tělesná teplota. Výsledný efekt tak bývá přirozenější. Push-Up popdrsenky s vyjímatelnými vycpávkami jsou také výborným řešením pro ženy s nesouměrnými ňadry. Podle potřeby si můžete vycpávku vložit pouze do jednoho košíčku, nebo si do každého košíčku vložit jinak velkou.

Okénko do historie:

V roce 1943 sestrojil Howard Hughes první Push-Up podprsenku. Americký letecký konstruktér, pilot, podnikatel, filmový režisér a producent v jedné osobě zkonstruoval tento kousek pro herečku Jane Russell kvůli snímku Psanec. Ta ale prý jeho vynález nazvala směšným a vycpala si svou vlastní podprsenku kapesníky. O pět let později se pak zrodila první oficiální „pušapka“. Na výsluní se tyto kousky dostaly až v 90. letech, kdy si je oblíbily nejenom ženy, ale především pánové.

Když jedno zvětšení nestačí

Pokud toužíte po ještě výrazněji zvětšeném poprsí, můžete sáhnout po Double Push-Up podprsence. Ta vám díky zesílené výztuži spodní části košíčku zvětší prsa až o dvě velikosti. Při výběru však myslete na to, že méně je více. Může se totiž stát, že příliš výrazný Push-Up efekt bude v lepším případě působit nepřirozeně, v horším až vulgárně. Rozhodně je potřeba počítat s tím, že takto vylepšený dekolt k sobě bude přitahovat pozornost.

Podprsenka Ilya nevyztužená, Esotiq
Esotiq

Zaměřeno na detail

Jsou vám Push-Up podprsenky nepohodlné, ale přes to byste chtěla dodat svému výstřihu šmrnc? Řešení je snadné – vsaďte na vykukující krajky nebo strappy pásky. Ty dekolt ozvláštní o něco decentnějším, avšak neméně zajímavým způsobem. Barvu a styl prádla snadno přizpůsobíte svému šatníku a vaše letní outfity získají zajímavý nový prvek. Vykukující kousek prádla mnohdy s fantazií udělá pěkné divy.