U kojicí podprsenky vsaďte na pohodlí a přírodní materiály

U kojicí podprsenky vsaďte na pohodlí a přírodní materiály

3. října 2022
Jak vybrat

Karolína Marvánková

redaktorka

Blíží se den, kdy do rodiny přivítáte nového člena? Pokud už máte vybavený dětský pokojíček, koupený kočárek a dupačky vyrovnané v komodě, nastal čas myslet také na sebe. Začít můžete tím, že si pořídíte pohodlnou mateřskou podprsenku, která vám usnadní kojení. A protože je nabídka velmi široká, poradíme vám, podle jakých kritérií ji vybrat.

Kdy si pořídit podprsenku na kojení?

Některým ženám se prsa začínají zvětšovat už v ranném stadiu těhotenství, jiným až několik dní po porodu. Pokud už za sebou těhotenství máte, nespoléhejte se na to, že se vaše prsa budou chovat stejně, velikost se může změnit. Nákup tedy neuspěchejte, klidně počkejte až na poslední týdny těhotenství. Před samotným nákupem si ověřte, jaká je vaše aktuální velikost.

Vsaďte na přírodní materiály

Podprsenku na kojení je nutné udržovat v naprosté čistotě, a proto si vyberte model, který můžete jednoduše hodit do pračky. Kojicí podprsenku ale vždy perte ve speciálním pracím sáčku nebo košíku, který zabrání jejímu poničení. Bavlna snáší i vyšší teploty praní, bambusové vlákno je zase přirozeně antibakteriální a hebké na dotek. Pohodlí poskytnou i modal nebo viskóza, oba materiály patří mezi přírodní vlákna. Důležité je, aby byl materiál prodyšný a umožňoval namáhané pokožce dýchat.

Astratex tip:

Chcete mít jistotu, že vám kojicí podprsenka, kterou byste si měla zabalit už do porodnice, bude sedět? Vyberte takovou, jejíž košíčky jsou v ideálním případě o velikost větší, než obvykle nosíte.

Jana Futerová, nákupčí

I mateřská podprsenka může být krásná

Čerstvé maminky se nemusejí zříkat krajky. Pro svůj příjemný pocit si určitě dopřejte alespoň jednu parádní kojicí podprsenku. Měla by mít ale košíčky podšité bavlnou, bradavky mohou být vlivem kojení více citlivé. Výběr kojicích podprsenek je dnes tak široký, že mezi nimi najdete i modely, které na první pohled jako mateřské vůbec nepůsobí.

Zdroj: Astratex

Astratex tip:

Kojení vám usnadní praktické silikonové kloboučky, které citlivé bradavky ochrání před poraněním.

Rychlý přístup k prsům

Nejčastěji se u kojicích podprsenek setkáte s praktickým odepínáním v horní části košíčků. Plastovou sponu snadno odepnete jednou rukou a miminko můžete okamžitě nakrmit. Některé košíčky nemají zapínání, ale jednoduchý překřížený střih, díky kterému košíček pouze odhrnete na stranu a prs snadno vyjmete.

Kojení pak přizpůsobte i svrchní oděv, abyste děťátko mohla jednoduše nakrmit, kdykoliv se ozve, že má hlad.

Noční krmení

V prvních měsících kojení budete podprsenku oblékat i na spaní. Umístíte do ní hygienické prsní vložky, které absorbují unikající mléko. Na noc si vyčleňte podprsenku bez výztuže košíčků i bez kostic. Pokud máte menší prsa, můžete vyzkoušet spaní v podprsenkovém topu. Mateřské košilky nebo pyžama s vámi „porostou” v těhotenství a díky snadnému rozepínání dobře poslouží i po dobu kojení.