Vpusťte si do ložnice léto! Důležité jsou barvy i správné materiály

Vpusťte si do ložnice léto! Důležité jsou barvy i správné materiály

V průměru prospíme až třetinu života, a proto je důležitý správný výběr nočního prádla. S příchodem léta byste tedy měla obměnit svá pyžama. V jakých materiálech nejlépe zvládnete stoupání teplot?

26. dubna 2024
O prádle

Denisa Stasinková

redaktorka

Bavlna

Oceníte ji nejen díky prodyšnosti, ale také díky skvělým absorpčním vlastnostem.

Satén

Je chladivý materiál, proto si ho nechte až na přelom jara/léta a na horké měsíce.

Modal

Velice jemný a hladký, zároveň ale skvěle odvádí pot od těla.

Astratex tip:

Flanel patří k teplejším materiálům, nicméně hodí se i pro jarní období. Pokud ráda spíte s otevřeným oknem, modely s krátkým rukávem vás udrží v teple, ale zároveň se nepřehřejete.

Nechte se ošálit kouzlem barev

Barvy na náš mozek působí téměř až magicky. Červená v nás probouzí chuť k jídlu, modrá nás uklidňuje a oranžová dodává vitalitu. Tak proč tuto taktiku nepoužít i v ložnici? Pokud se chcete zchladit, vsaďte na pyžama, povlečení a doplňky v barvách ze studené části barevného spektra. K těm patří modrá, fialová, zelená.  

Zdroj: Unsplash

Vzpomeňte si na tento trik i potom, co se léto přehoupne v podzim a obměňte vybavení ložnice do teplejších barev, které vás podvědomě zahřejí. Nebojte se vsadit na červenou, žlutou nebo oranžovou

Zdroj: Unsplash

Jak připravit ložnici na jaro?

V zimě víc marodíme nebo častěji lenošíme v posteli u oblíbeného seriálu. Proto si naše hlavní místo odpočinku zaslouží pořádný závan jara. Jak toho dosáhnout?

🌸 Vyperte peřiny a polštáře (vždy se řiďte pokyny od výrobce na štítku)

🌸 Vytáhněte méně hřejivou přikrývku a tu zimní naopak ukliďte

🌸 Změňte materiál povlečení 

Když začnou stoupat teploty, je potřeba vyměnit hřejivé povlečení za prodyšné materiály. Chybu rozhodně neuděláte, pokud vaše přikrývky a polštáře obléknete do bavlny. Ta skvěle absorbuje vlhkost a je krásně hebká na dotek.

Bavlněný satén je díky úpravě hebký na dotek a v teplých měsících krásně ochladí. Navíc se málo mačká, a proto není potřeba jej žehlit.