Pod šaty jak dělané. Představujeme kouzlo neviditelného prádla

Pod šaty jak dělané. Představujeme kouzlo neviditelného prádla

19. ledna 2023
Jak vybratTrendy

Karolína Marvánková

redaktorka

Víme, že pozornému ženskému oku nic neunikne. A to hlavně v právě probíhající plesové sezóně, kdy šaty rády prozradí každý kousek krajky, šev i střih prádla schovaného vespod. Řeklo by se detail, ale proč prozrazovat více, než je třeba? Pořiďte si prádlo, které pod oblečením zůstane dokonale ukryté, a navíc se v něm budete cítit skvěle!

Správná podprsenka je základ

Plesové šaty jsou často upnuté, s hlubokým výstřihem nebo odhalenými zády. A právě takovéto šaty snadno odhalí špatně padnoucí nebo nevhodně zvolenou podprsenku. Jakmile máte vybraný plesový model, je načase začít hledat tu nejlepší podprsenku.

1. krok: Ověřte si svou správnou velikost

Ač by se vám to mohlo zdát jako zbytečný krok, možná budete překvapena. 80 % žen totiž stále nosí špatnou velikost prádla. Pod plesovými šaty to může nadělat pořádnou paseku. V naší online Poradně vám během pár minut pomůžeme najít správnou velikost a doporučíme střihy, které vám budou nejvíce lichotit. Stačí krejčovský metr a pár minut soukromí. Nebo si udělejte výlet do pražské Astratex Poradny. Zde vás naše zkušené kolegyně přeměří a pomohou zdarma najít to nejlepší prádlo.

Vaši správnou velikost zjistíte během jedné návštěvy naší pražské Astratex Poradny.
Zdroj: Astratex

2. krok: Přizpůsobte prádlo šatům

Stačí znát pár základních pravidel. Pod hladké šaty byste si neměla brát krajkové prádlo, které bude pod látkou vidět. Stejnou pozornost věnujte i výběru barvy prádla. Nejdůležitější pravidlo v tomto případě je to, že pod bílé šaty rozhodně nepatří bílé prádlo. Bílé kousky pod bílými šaty, topy i halenkami přímo svítí. Zvolte proto podprsenku a kalhotky v tělové barvě – čím více podobné vašemu odstínu kůže, tím lépe. Pod tmavé outfity si ale oblékněte tmavé nebo černé prádlo. Podprsenky v tělové barvě by mohly z upnutého výstřihu vykukovat a zničit tak celkový dojem. Když naopak šaty sem tam poodhalí černou krajku, bude výsledný efekt vypadat velmi svůdně.

Pokud zvolíte bílé oblečení, nezapomeňte na prádlo v tělové barvě.
Zdroj: Astratex

Zamaskujte nedokonalosti neviditelným prádlem

Pokud jdete do společnosti, bezešvé prádlo by mělo být vaší první volbou. Žádná z nás totiž nechce, aby se jí pod šaty rýsoval obrys kalhotek nebo podprsenky.

Nová kolekce neviditelného prádla z dílny Astratexu

Připravili jsme pro vás kolekci bavlněného prádla s hladkými okraji pod názvem SUPIMA SUPERLIGHT. K výrobě tohoto spodního prádla byla použita nejkvalitnější bavlna na světě, která je známá pod obchodním názvem SUPIMA. Tato vzácná bavlna je pěstována výhradně ve Spojených státech amerických, a to pouze na zhruba pěti stech rodinných farmách. Pěstování této unikátní rostliny se zde dědí z generace na generaci. Farmáři věnují maximální péči zachování zdravé půdy a kvalitě vody, která je při pěstování velice důležitá. Jednotlivá vlákna bavlny SUPIMA jsou až o 35 % delší než vlákna klasické bavlny. Vyznačují se měkkostí, ale zároveň jsou velice pevná. Výborně dobře drží původní barvu i po mnoha vypráních.

Výrobky z kolekce SUPIMA SUPERLIGHT z dílny Astratexu jsou pleteny tak, aby obsahovaly pouze nezbytné švy. Jejich okraje jsou řezané. Díky tomu jsou i pod přiléhavým oblečením téměř neviditelné.

Alternativou je prádlo s lepenými švy

V čem je prádlo s lepenými švy tak skvělé? Stačí malé přesahy a konce látky se jednoduše přeloží přes sebe a slepí. Takový plochý spoj bývá na koncích ještě zajištěn ultra nenápadným prošitím. Pod oblečením jako když není.  

Zkuste i nalepovací modely

Pokud si šaty nebo top s hlubokým výstřihem nechcete oblékat rovnou na tělo, dobrou alternativou jsou nalepovací podprsenky. Ty tvoří hedvábné nálepky a silikonový pásek. Nemusíte se ale bát, nalepovací podprsenky spolehlivě překryjí bradavky a vaše poprsí pozvednou do žádoucí polohy.

Nebojte se doplňků

Problém s vykukující podprsenkou vám pomohou vyřešit i silikonové nálepky, stahovače ramínek nebo pásky pro snížená zapínání. Nezapomeňte, že silikonové nálepky na zakrytí bradavek jsou znovupoužitelné a vyrábějí se v tělových barvách, takže pod šaty jsou tak zcela neviditelné.