Vyzkoušejte menstruační kalhotky: Skvělá alternativa k hygienickým potřebám

Vyzkoušejte menstruační kalhotky: Skvělá alternativa k hygienickým potřebám

23. května 2023
Jak vybratO prádle

Karolína Marvánková

redaktorka

Menstruace je nedílnou součástí života žen. Každá z nás ji prožívá jinak, všechny se ale chceme během svých dnů cítit příjemně a pohodlně. Proto hledáme menstruační pomůcky, jejichž užívání je snadné, pohodlné a naprosto diskrétní. A právě takové jsou menstruační kalhotky.

Jaké jsou jejich výhody?

🩸 Jsou pratelné a znovu použitelné, čímž snižují spotřebu jednorázových plastů

🩸 Díky vysokému obsahu bavlny jsou skvěle prodyšné

🩸 Neutralizují zápach

🩸 Jsou diskrétní a absorbují výtok i pot

🩸 Nesjíždí, a poskytují pohodlí a ochranu v každé situaci

🩸 Vypadají jako běžné spodní prádlo

Jak menstruační kalhotky fungují?

Vrchní vrstva

Díky speciální bavlněné síťce odvádí tekutiny pryč od těla a neutralizuje zápach.

Prostřední vrstva

Je z nasákavého froté a zalaminovaná. Zabraňuje protečení a neutralizuje zápach.

Vnější vrstva

Vypadá jako běžné spodní prádlo a neutralizuje zápach.

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky

Objevte jejich kouzlo.

Střih versus materiál

Stejně jako klasické kalhotky se i ty menstruační vyrábí v mnoha různých střizích. Vybírat můžete mezi klasikou, komfortním vyšším pasem nebo vykrojeným tanga střihem. Záleží jen na vašem vkusu.

U menstruačních kalhotek rozlišujeme střih pro denní a noční nošení. Kalhotky určené na noc mají prodlouženou savou část, která sahá až k pasu a pomáhá rovnoměrně rozprostřít tekutinu. Nemusíte se tak obávat, že byste během noci ušpinila pyžamo nebo prostěradlo. 

V čem se liší hygienické kalhotky od menstruačních?

Menstruační kalhotky jsou skvělou volbou při menstruaci, hygienické kalhotky jsou spolehlivou náhradou jednorázových slipových vložek. Můžete je tak nosit denně při vaginálním výtoku, špinění, při sportování či k neutralizaci zápachu.

Na doma i do práce

Ideální počet menstruačních kalhotek závisí na síle menstruace a na podmínkách schnutí. Pokud si nejste jejich nošením jistá a chcete je pouze vyzkoušet, doporučujeme pořídit si maximálně dvoje. Můžete je nosit doma, kde se cítíte komfortně a nemusíte se obávat nepříjemných situací s protečením.  

Pokud chcete kalhotkami plně nahradit všechny menstruační pomůcky, pořiďte si minimálně čtvery na denní nošení a troje na noční nošení. Budete tak mít jistotu, že kalhotky po vyprání dostatečně proschnou a budou připraveny k dalšímu používání. 

Jak se o kalhotky starat?

Před prvním použitím

Kalhotky vyperte v pračce. Tím aktivujete absorpční vrstvu.

Po každém použití

Kalhotky propláchněte studenou vodou. Poté je vyperte v ruce, nebo v pračce s tekutým pracím práškem bez aviváže maximálně na 40 °C.

Jak na sušení?

Kalhotky nejsou vhodné do sušičky. Pověste je a nechte volně uschnout.


Menstruace v číslech

Žena za dobu menstruace v průměru spotřebuje téměř celé balení menstruačních pomůcek. Cena balíčku vložek se pohybuje kolem padesáti korun, krabička tamponů v průměru kolem šedesáti korun. Navíc se většina z nás neobejde bez slipových vložek, za jejichž jeden balíček utratíte zhruba čtyřicet korun. Jako jednorázové investice se to nezdá hodně, ale pokud vám stačí jedno balení na měsíc, jedná se v průměru o 600 korun za vložky, 720 korun za tampony a 480 korun za slipové vložky za rok.

Teď se podívejme na to, jak dlouhou součástí našich životů menstruace je. První menstruační krvácení se objevuje kolem 12. až 13. roku života. Menopauza přichází mezi 47. a 55. rokem života. Průměrná žena tak menstruuje 400× za život a za celý život utratí kolem 20 000 za vložky, 24 000 za tampony a 16 000 za slipové vložky za život.