Plavky pro plné křivky: Jaké vám budou nejvíc slušet?

Plavky pro plné křivky: Jaké vám budou nejvíc slušet?

6. března 2023
Plavky

Karolína Marvánková

redaktorka

V Astratexu víme, že všechny křivky jsou krásné. Abyste je mohla bez obav a stresu v létě hrdě ukazovat, je důležitý správný výběr plavek, které vám poskytnou maximální oporu, zvýrazní vaše přednosti a skryjí drobné nedokonalosti.

Vybírejte podle typu postavy

Nakupujte podle svého typu postavy. Ne všechny plus size postavy jsou stejné – vaše tělo může mít tvar jablka, trojúhelníku, nebo přesýpacích hodin.  

JABLKO

úzká ramena, nejširší je oblast pasu, výraznější bříško a zadek

TROJÚHELNÍK

úzká ramena, štíhlejší pas, výrazné boky a stehna

PŘESÝPACÍ HODINY

stejně široká ramena a boky, úzký pas, linie těla ve tvaru S

Zvýrazněte přednosti, skryjte nedokonalosti

Před samotným nákupem si musíte ujasnit, jakou část těla chcete nejvíce zdůraznit. Zkuste nosit světlejší barvy na místech, která chcete vyzdvihnout, a tmavší barvy na místech, která chcete mírně upozadit. K přitažení pozornosti také dobře poslouží aplikace, volánky nebo mašličky.

Modely pro váš typ postavy

JABLKO

Pro tento typ postavy se nejvíce hodí tankiny nebo jednodílné vykrojené plavky. Sáhnout můžete i po zeštíhlovacích modelech. Ty zpevní a vyhladí problematické partie a kombinace tmavé a barevné plavkoviny vám opticky velice zalichotí. 

TROJÚHELNÍK

Pokud vás trápí oblast zadečku, a naopak chcete přitáhnout větší pozornost k oblasti prsou, zvolte modely s výraznou horní částí, a naopak nenápadným spodkem. Váš dekolt také krásně zvýrazní zavazování za krk. 

PŘESÝPACÍ HODINY

Ženy s tímto typem postavy mají stejně široká ramena a boky a zároveň úzký pas. Rám těla kopíruje linii písmena „S“. Budou vám slušet podprsenky bez ramínek, výrazně vykrojené kalhotky nebo i bikiny s trojúhelníkovou či bardot podprsenkou.

Nebojte se dvoudílných modelů

I s pár kily navíc nebo větším poprsím si můžete dovolit dvoudílné plavky. Pokud máte větší bříško, které nechcete odhalovat přede všemi na pláži, u rybníku nebo v bazénu, sáhněte po plavkách vysokým pasem. Ty nenápadně schovají nechtěné faldíky, a navíc vám vykouzlí neodolatelný vosí pas. 

Pokud vám příroda nadělila větší poprsí, moc dobře víte, že od prádla vyžaduje maximální oporu po celý den. To samé ale platí i u plavek a mnoho žen na to zapomíná. Horní díl musí udržet prsa i v těch nejdivočejších vlnách.

Bez doplňků se neobejdete

Plavky už máte vybrané, opalovací krém připravený a teď už jen stačí plážový outfit dotáhnout k dokonalosti pomocí plážových doplňků. Ty jsou nejenom pomyslnou třešničkou, ale také vás ochrání přes slunečními paprsky.