Jedinečné a pohodlné: Poznejte prádlo z bambusových vláken

Jedinečné a pohodlné: Poznejte prádlo z bambusových vláken

7. listopadu 2023
O prádle

Karolína Marvánková

redaktorka

Zkuste chvíli zapomenout na oblečení ze syntetických materiálů nebo 100% bavlny a vyzkoušejte na vlastní kůži prádlo s jedinečnými vlastnostmi a spoustou benefitů. Jaké to jsou?

Hedvábná měkkost

I když samotný bambus je extrémně tvrdý, prádlo z jeho vláken je pravým opakem. Již při prvním dotyku vás překvapí svou jemností, která se dá bez nadsázky přirovnat ke kašmíru nebo hedvábí. Zároveň je materiál i pružný a bez problému se tak přizpůsobí všem křivkám vašeho těla. Bambusové podprsenky jsou pohodlné, nedráždí pokožku a dovolí jí dýchat.

Termoregulace

Další skvělou vlastností prádla z bambusových vláken je absorbování vlhkosti a vyrovnávání teplotních rozdílů. Materiál je až čtyřikrát savější než bavlna a skvěle odvádí pot. Díky svým schopnostem udržuje přirozené prostředí pokožky. Prádlo se tak na kůži nelepí, i když rtuť teploměru vystoupá ke třicítce.

Přírodní bambusové vlákno není skvělý materiál pouze na letní měsíce. Díky své mikrostruktuře zůstává v horkém počasí o 2 až 3 stupně chladnější než bavlna a naopak – v chladu příjemně zahřívá. 

Pohlcování pachů

Prádlo z bambusových vláken díky svým antibakteriálním vlastnostem redukuje množení bakterií a vznik nepříjemných pachů. Je proto skvělou volbou pro lidi s citlivější pokožkou, i pro osoby, které aktivně sportují. Oblečení je vysoce rezistentní vůči zápachu i při dlouhodobém nošení. Tuto unikátní vlastnost má vlákno i po 50 vypráních.

Je ekologické

Při pěstování nejsou použity žádné pesticidy a umělá hnojiva, při samotném zpracování vláken se nepoužívá žádná chemie. Na farmách je i tak zřídkakdy bambus napadán škůdci či nemocemi. Bambus je navíc výborným obnovitelným zdrojem – jeho přírůstky dosahují až 1 metru za den, což tento druh trávy činí nejrychleji rostoucí rostlinou na světě. Vlákno je v přírodě 100% rozložitelné.


Jak se starat o prádlo z bambusových vláken?

📍 Při praní se vyhýbejte aviváži. Ta by mohla poničit speciální bambusová vlákna a prádlo by tak ztratilo své jedinečné vlastnosti. 

📍 Pokud budete spodní prádlo a oblečení prát v pračce společně, dejte si pozor na suché zipy. Ty se mohou za jemné bambusové prádlo lehce zachytnout. Doporučujeme prát jemné prádlo zvlášť nebo v pracím košíku. 

📍 Prádlo nesušte v sušičce nebo na topení. Pokud sušíte prádlo venku, vyvěste bambusové kousky do stínu, pokud v uzavřených prostorách, ujistěte se, že kolem prádla bude dostatečně proudit vzduch. 

📍 Vždy se v první řadě řiďte pokyny od výrobců. Ty naleznete na štítcích u každého prádla. Pokud patříte mezi ty, kterým cedulky vadí, máme pro vás tip. Před ustřihnutím si cedulku vyfoťte do telefonu (společně s konkrétním prádlem). Tak si pak při dalším praní nebudete muset lámat hlavu nad teplotou nebo použitím aviváže. Ustřižené štítky si také můžete zakládat do sešitu nebo notýsku.