Růžový říjen: Podpořte organizaci Loono v boji proti rakovině

Růžový říjen: Podpořte organizaci Loono v boji proti rakovině

Loono je tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů. Společně díky osvětě v oblasti prevence rakoviny pomáhají zachraňovat životy. Zapojte se i vy a staňte se toho součástí.

3. října 2023

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Sáhněte si do svědomí. A pak na prsa!

Kontrolujete si prsa každý měsíc? Pokud ne, ten správný čas začít je právě teď. Samovyšetření je zásadní součástí péče o naše zdraví. Přesto ho mnoho lidí opomíná. Důvody jsou různé, ať už se jedná o neznalost, strach či stud.

Proč je to důležité?

  • Na celém světe trpí rakovinou prsu až 8 milionů žen.
  • V České republice jich ročně zemře okolo 1 700.
  • Až 30 % případů by se dalo předejít.
  • Na preventivní mamografické kontroly chodí pouze 60 % žen.

Loono

Loono se za 9 let své existence rozrostlo na 150členný tým mladých lékařů a profesionálů. Organizace již zrealizovala přes 3 500 workshopů, vyškolila 140 000 lidí a pomohla zachránit 70 životů. Funguje především díky finanční pomoci od lidí a firem. Pravidelně pořádá crowdfundingové kampaně a má také charitativní e-shop, kde si můžete koupit trička, hrnečky, ponožky a další předměty. Nejen, že si tím uděláte radost, ale přispějete na dobrou věc.

Za každou vaši korunu jednu přidáme

Za každou vaši korunu jednu přidáme

Jak můžete pomoci? Nejsnadnější způsob je zaslání finančního daru. Přispět můžete libovolnou částkou, a to buď jednorázově nebo pravidelně jednou za měsíc. Pojďte do toho s námi!

Mějte zdraví pod palcem

Mějte zdraví pod palcem

Nejste si jisti, jak se samovyšetření provádí? Stáhněte si aplikaci Preventivka, se kterou se naučíte jak na to, a navíc vám ho bude i pravidelně připomínat. Stejně jako termíny vašich prohlídek u lékařů. Aplikace je zdarma a doporučuje ji mnoho lékařů po celém Česku.

Jaké jsou základy prevence?

Vyzkoušejte si samovyšetření

Vyzkoušejte si samovyšetření

Podívejte se na video a zjistíte, že je to snadné. Samovyšetření vám zabere jen pár minut, ale jeho přínos je nezpochybnitelný.

Správná podprsenka je důležitější, než si myslíte

Výběr spodního prádla je pro ženy zcela zásadní. Nejen z estetického hlediska, ale i z toho zdravotního. Víte, jak vám může špatná podprsenka uškodit? Kromě bolestí zad i šíje, otlačenin a špatného držení těla jsou tu i vážnější následky.

Kostice: dobrý sluha, ale zlý pán

Kostice rozdělují ženy na dva tábory. Jedny na ně nedají dopustit, protože pomáhají tvarovat a pozvednou ňadra, jiné je zásadně odmítají. Kostice rozhodně nejsou zdravotně závadné, ale aby tomu tak bylo, je naprosto stěžejní vybrat správnou velikost podprsenky. V opačném případě kostice tlačí do žeber i prsou a mohou při dlouhodobém nošení způsobit poškození prsní tkáně a vést k tvorbě zánětů i cyst.

 

Když máte správnou velikost podprsenky, kostice obkrouží celý spodek ňadra a směřuje do podpaží.

Jak poznat správně padnoucí podprsenku?

Jak poznat správně padnoucí podprsenku?

Podívejte se na náš návod a naučte se vybírat prádlo, které vám perfektně padne.

Prádlo pro všechny vaše příběhy

Život si pro nás občas připraví nejedno překvapení. Některá z nich bohužel přijdou v podobě nemoci naší či někoho z blízkých. Ať už si pro vás osud přichystal jakoukoli zkoušku, v Astratexu myslíme na všechny. Proto v našem portfoliu najdete i protetické podprsenky po ablaci a vkladky do podprsenky.

Co znamená Růžový říjen?

Co znamená Růžový říjen?

Růžový říjen neboli Pink October je globální zdravotnická iniciativa organizovaná po celém světě. Cílem je zvýšit povědomí o prevenci a včasném odhalení rakoviny prsu. Symbolem této iniciace se stala růžová mašle.

Štítky
Podprsenky
Štítky
Podprsenky