Sluší všem křivkám! Objevte krásu dvoudílných plavek

Sluší všem křivkám! Objevte krásu dvoudílných plavek

27. března 2023
Plavky

Karolína Marvánková

redaktorka

Dámské dvoudílné modely jsou dlouhodobě oblíbenou variantou plavek na pláž či k rybníku. Na trhu ale naleznete bezpočet modelů. Jak takové plavky vybrat a které vám budou nejvíce lichotit?

Bikiny

Jedná se o klasickou formu dvoudílných plavek. Jedna část zakrývá poprsí, druhá zcela, nebo z části zadeček. Střihy obou kousků jsou velmi podobné tvarům podprsenky a kalhotek běžného spodního prádla. 

Kouzlo bikin ocení ženy, které mají postavu tvaru trojúhelníku, obráceného trojúhelníku a přesýpacích hodin

DORINA Dámské dvoudílné plavky Cap Ferrat (D1740MI1_BL84_sada), zdroj: Astratex

Astratex tip:

Znáte všechny základní střihy plavek? Přečtěte si náš velký plavkový článek, ve kterém mimo jiné zjistíte jaké trendy toto léto ovládnou pláže. 

Tankiny

Ideální kombinace klasických jednodílných plavek a dvoudílných modelů. Tankiny zakrývají bříško, ale přesto nebrání v opalování. Při ležení na dece je jednoduše vyhrnete.

Výhody tankin ocení především nastávající maminky, které si nechtějí odepřít den strávený u vody. Tento typ plavek se přizpůsobí rostoucímu bříšku, a hlavně ho ochrání před slunečními paprsky. Tankiny si také zamilují ženy s postavou ve tvaru jablka, které si mohou pořídit i modely se stahovacím efektem. 

Záleží na každém kousku

Správná velikost podprsenky je důležitá nejenom při výběru nového spodního prádla, ale také plavek. Věděly jste, že až 80 % žen stále nosí špatnou velikost? Vedle případných zdravotních komplikací může nevhodně zvolený kousek někdy působit až vulgárně.

DORINA Dámské dvoudílné plavky Bandol Black (D1736MI1_BK9_sada), zdroj: Astratex

Pokud si svou velikostí nejste jistá, navštivte naší online Poradnu, díky které v pár krocích zjistíte svou správnou velikost i doporučené střihy pro váš typ prsou. Nezapomeňte, že i malý přírůstek nebo ztráta tělesné váhy může velikost podprsenky změnit.

Horní díly pro velké poprsí

Velké poprsí si zaslouží od klasické podprsenky i od plavek maximální oporu. Perfektně propracované košíčky splňují zvýšené nároky a kvalitní materiál neztrácí vlastnosti ani v těch nejdivočejších vlnách. 

Astratex tip:

Hledáte plavky pro plné křivky? Přečtěte si náš článek, ve kterém vám přehledně radíme, jak si je vybrat, abyste zakryla nedokonalosti a přitáhla pozornost k vašim přednostem.

DORINA Dámské dvoudílné plavky Bandol Black I (D1737MI1_BK9_sada), zdroj: Astratex

Horní díly pro menší poprsí

Pokud vám matka příroda nenadělila tak bujné přednosti, jaké byste si představovala, sáhněte po Push-Up podprsenkách nebo po podprsenkách s volány či třásněmi. Ty vám v horních partiích i kolem dekoltu dodají chybějící objem. Podprsenky se zavazováním za krk prsa lehce přitáhnout k sobě a opticky je tím zvětší. 

Spodní díly

I spodní díly plavek se vyrábějí v mnoha variantách. Při výběru zvolte typ, který vám nejvíc vyhovuje u běžného spodního prádla.  

Brazilky

Bezesporu patří k nejoblíbenějšímu druhu kalhotek. Díky většímu vykrojení střih brazilek lichotí zadečku a zajistí krásné opálení.

Astratex tip:

Víte, jak se správně starat o svůj koupací úbor? Přichystali jsme si pro vás článek s 5 základními tipy na to, aby vám plavky vydržely dlouho jako nové. 

DORINA Spodní díl plavek Bandol Black (D1738MI1_BK9_kal), zdroj: Astratex

Plavky s vysokým pasem

Plavky s vysokým pasem jsou trendy již několik sezón. A proč tomu tak je? Jedná se totiž o velice lichotivý střih, který opticky zeštíhlí a vykouzlí dechberoucí vosí pas. Pokud navíc vyberete kalhotky se stahovacím efektem, docílíte zmenšení v oblasti bříška klidně o jednu až dvě velikosti.

Poznejte kouzlo pareo šátků

Dokonalý plážový outfit netvoří jen perfektně padnoucí plavky, ale také doplňky. Tím nejuniverzálnějším je pareo šátek. Můžete ho uvázat na několik způsobů jako sukni či šaty. Snadno a rychle tak vykouzlíte outfit na cestu k bazénu nebo do plážového baru.