Vše, co potřebujete vědět o Push-Up podprsenkách

Vše, co potřebujete vědět o Push-Up podprsenkách

6. února 2023
Jak vybrat

Karolína Marvánková

redaktorka

Máte pocit, že by vaše poprsí mohlo být větší, ale jeho velikost vás netrápí natolik, abyste vyhledala služby plastického chirurga? Hrudník si můžete opticky „přifouknout“ výběrem správné podprsenky. Ta nejen zvýrazní vaše poprsí, ale také vám zvedne sebevědomí.

Push-Up podprsenka se nejlépe hodí pro ženy s menším nebo středním poprsím. Což je logické, protože ženy s velkými ňadry obvykle chtějí korigovat spíše jejich tvar, ne je zvětšovat. Pokud po výraznějším dekoltu toužíte i vy, můžete sáhnout po mnoha modelech. Přečtěte si, jak takovou podprsenku vybrat, mezi jakými vycpávkami se můžete rozhodnout i jaké zvětšení vám může správně zvolený kousek poskytnout. 

V čem spočívá jejich kouzlo?

Push-Up podprsenky pozvedávají ňadra, zvětšují jejich objem, a tím vytváří plný dekolt. Jedná se o vyztužené kousky, které mají ve spodní části košíčku vycpávky. Ty mohou být vlisované přímo do košíčků i vyjímatelné, takže můžete míru zvětšení regulovat. Velikost vycpávek ovlivňuje to, jak moc podprsenka prsa zvětší, v některých případech vám může přidat až několik velikostí. Díky tomu, že Push-Up podprsenky mívají nižší střed, hodí se do hlubších výstřihů.

Podprsenka Siluette
Push-Up podprsenky krásně nadzvednou prsa a dodají jim pevný a plný vzhled. Zdroj: Astratex

Jaké vycpávky vybrat?

Vycpávky do Push-Up podprsenek mohou být textilní, pěnové, z měkkého gelu nebo silikonu, ale i vzduchem plněné. Silikon a gel se lépe přizpůsobí tvaru vašich prsou, zahřejí se na tělesnou teplotu, a proto bude výsledný efekt přirozenější a nošení podprsenky příjemnější. Pomocí podprsenek s vyjímatelnými vycpávkami lehce vyrovnáte rozdíl mezi viditelně nesouměrnými prsy. Stačí vycpávku použít pouze do košíčku menšího prsa.

Okénko do historie:

Předchůdce dnešních podprsenek známe již ze starověkého Řecka a Říma. Systém stuh postupem času vystřídaly korzety, které v druhé polovině devatenáctého století zase nahradily podprsenky. V roce 1943 sestrojil Howard Hughes první Push-Up podprsenku. Americký letecký konstruktér, pilot, podnikatel, filmový režisér a producent v jedné osobě zkonstruoval tento kousek pro herečku Jane Russell kvůli snímku Psanec. Ta ale prý jeho vynález nazvala směšným a vycpala si svou vlastní podprsenku kapesníky. O pět let později se pak zrodila první oficiální „pušapka“. Na výsluní se tyto kousky dostaly až v 90. letech, kdy si je oblíbily nejenom ženy, ale především pánové.

Když jedno zvětšení nestačí

Pokud toužíte po výrazněji zvětšeném poprsí, můžete sáhnout po double Push-Up podprsence. Ta vám díky zesílené výztuži spodní části košíčku zvětší prsa až o dvě velikosti. Při výběru podprsenky ale myslete na to, že méně je více. Může se totiž stát, že příliš výrazný Push-Up efekt může v lepším případě působit nepřirozeně, v horším až vulgárně.  

Nepodceňte výběr velikosti

Aby podprsenka (a nemusí jít pouze o střih Push-Up)⁠ dělala parádu, musí vám perfektně sedět. Kostice by měla obejmout celé prso, těsně ho kopírovat a koncem mířit doprostřed podpaží. U Push-Up modelů je třeba dát pozor na dostatečnou velikost košíčků. Jinak se snadno stane, že vám z nich prsa budou „přetékat“, což rozhodně není efekt, po kterém toužíme. Je proto třeba, aby v košíčcích bylo na prsa dostatek místa. 

Podprsenka Hunkemöller Chynna Push-Up
Při výběru Push-Up podprsenky si můžete vybrat z několika druhů vycpávek. Zdroj: Astratex

Jak se ale vyznat v číslování? V online Poradně zjistíte svou velikost během pár minut. Pokud budete mít cestu do pražských Holešovic, můžete se objednat na bezplatnou návštěvu do naší kamenné Astratex Poradny, kde vám zkušené specialistky pomohou s výběrem správné velikosti i střihu prádla. 

Aby podprsenka vydržela dlouho krásná

Chcete-li, aby podprsenka vypadala déle jako nová, perte ji ručně nebo jí dopřejte šetrnou lázeň v pračce. V takovém případě podprsenku perte na program pro jemné prádlo s tekutým pracím prostředkem pro choulostivé materiály. Nezapomeňte ani na prací pytlík, který zabrání poškození vašeho prádla. Před každým praním vždy zapněte všechny háčky, aby nepotrhaly krajku nebo jemný tyl. A poté podprsenku vložte do pracího košíku, který zabrání zdeformování košíčků. Podprsenku vždy sušte na vzduchu, sušička by ji mohla velkým teplem poškodit.