TOP podprsenky na denní nošení: Nejdůležitější je pohodlí

TOP podprsenky na denní nošení: Nejdůležitější je pohodlí

30. října 2022
Jak vybrat

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Čeká vás perný den v kanceláři, odpolední běhání po městě nebo nikdy nekončící maraton mateřských povinností? Potřebujete podprsenku, ve které budete mít pohodlí vy i vaše prsa. Podívejte se s námi, jaké střihy a typy s vámi zvládnou celý den.

Hladký základ

Základním kouskem každého prádelníku je hladká podprsenka. Tu bychom měly mít minimálně ve dvou barvách – černé a tělové. Černou podprsenku využijeme prakticky pod všechno tmavé i barevné oblečení. Je to nejuniverzálnější kousek ze šuplíku s prádlem a pravděpodobně neexistuje žena, která by minimálně jednu takovou podprsenku nevlastnila. 

Zdroj: Astratex

Tělová varianta je nejvhodnější především pod bílé a velmi světlé oblečení. Ačkoli bílé prádlo se zdá jako lepší volba, opak je pravdou. Bílá podprsenka bude pod bílým tričkem či košilí vždy prosvítat, tělová krásně splyne s odstínem pleti a stane se tak neviditelnou. Klasické hladké podprsenky ale seženete prakticky v každé barvě a můžete je klidně ladit s oblíbenými svršky. Pokud jde o volbu materiálů, u modelů na denní nošení je nejdůležitější především pohodlí a prodyšnost. Vhodné tkaniny jsou bavlna, mikrovlákno, modal či bambus.

Zdroj: Astratex

Z dílny Astratexu

Vyzkoušejte podprsenku Spacer, která se řadí mezi naše bestsellery. Specialisté z Astratexu ji navrhli tak, aby byla pohodlná po celý den. Tajemství se skrývá ve speciálním materiálu, skrz který neustále proudí vzduch, pokožka se tak nedusí a méně se potí. Navíc se s rostoucí velikostí košíčků rozšiřují ramínka, takže celodenní komfort je zaručen i pro ženy s větším poprsím.

Na sport i domácí lenošení

Míru opory u podprsenky vybírejte podle své profese a životního stylu. Pokud jste neustále v pohybu nebo máte fyzicky náročnou práci, můžete i na denní nošení zvolit sportovní typ podprsenky. Podle náročnosti činností i velikosti prsou pak sáhněte po lehké, střední nebo silné opoře. Máte sedavé zaměstnání? Pak je vhodné zvolit o trošku větší či pružný obvod, aby vás podprsenka neomezovala a netlačila. O víkendech a volných dnech kdy se chystáte jen odpočívat se hodí základní střihy, které mohou být i zcela bez opory v podobě kostic či vyztužení. 

Zdroj: Astratex

Celý den v lehké krajce

Krajkové podprsenky si většina z nás spojí se speciální příležitostí nebo večerní romantikou. Nebojte se zařadit krajku i na denní nošení, protože i krajkové podprsenky mohou být velmi pohodlné. Stačí zvolit správný střih, který vám sedne. Velké oblibě se v posledních letech těší třeba tzv. braletky, které mívají nejčastěji jednoduchý trojúhelníkový střih a jsou z lehkých materiálů. Některé mají klasické háčkové zapínání, jiné se přetahují přes hlavu. Jestli se jistěji cítíte s kosticemi, sáhněte po polovyztuženém či zcela vyztuženém typu, který má krajku jen na polovině košíčku nebo krajkovou aplikaci přes hladký základ.