Vyznejte se v plavkách: Bikiny, brazilky či tankiny?

Vyznejte se v plavkách: Bikiny, brazilky či tankiny?

1. srpna 2022
Plavky

Karolína Marvánková

redaktorka

Dámské dvoudílné plavky jsou dlouhodobě nejoblíbenější volbou k vodě. Vybírat můžete z modelů s Push-Up efektem, s vyztuženými i nevyztuženými podprsenkami a různými střihy kalhotek. V nabídce jsou kousky, které vytvarují vaši postavu a pomohou skrýt drobné nedokonalosti. V první řadě se ale řiďte tím, abyste se v plavkách cítila pohodlně.

Bikiny

Bikini byly poprvé světu představeny v roce 1946 s chytlavým sloganem „bikiny – menší než nejmenší plavky na světě“. Podprsenka těchto plavek byla složena ze dvou nevyztužených trojúhelníků a kalhotek ve stylu tang. Svou podobu si z větší části zachovaly až dodnes.

Zdroj: Astratex

Obrácený trojúhelník

Pokud se pyšníte úzkým pasem a rameny, která jsou širší, než boky máte tzv. postavu typu obráceného trojúhelníku nebo písmene „V“.  Gratulujeme, padnou vám všechny typy kalhotek, mezi nimi i bikiny. Ty ale sluší i ženám s postavou ve tvaru přesýpacích hodin (neboli písmene „X“) a ženám s atletickou postavou.

Brazilky

Tento střih kalhotek je mezi ženami velmi oblíbený. Brazilky se totiž pyšní větším vykrojením než klasické modely, přesto jsou ale stále pohodlné. Takže pokud jste si oblíbila kalhotky v brazilském střihu při běžném nošení, nemusíte se jich vzdávat ani při návštěvě pláže.

Zdroj: Astratex

Přesýpací hodiny

Stejně jako u bikinového střihu, brazilky sluší ženám s postavou ve tvaru převráceného trojúhelníku a ženám s postavou ve tvaru přesýpacích hodin, které se pyšní stejně širokými rameny i boky a úzkým pasem.  

I u tohoto střihu si samozřejmě můžete vybírat z modelů s klasickým či vyšším pasem, které elegantně zamaskují lehké nedokonalosti v oblasti bříška.

Tankiny

Kouzelné modely, které v sobě skloubí výhody plavek jednodílných a dvoudílných. Tankiny krásně zakryjí bříško, ale přesto vám nebudou bránit v pohodlném opalování.

Zdroj: Susa

Jablko

Tyto plavky sluší každé ženě, nejvíce ale pomohou opticky zakrýt nedokonalosti ženám s postavou ve tvaru jablka. Stejně jako toto sladké ovoce mají ženy kulatější pas a širší hrudník. bříško, ramena a boky jsou užší. Zvolit můžete i tankiny se stahovacím efektem.

Astratex tip:

Tankiny jsou vhodné i pro nastávající maminky. Těm poskytnou pohodlí v oblasti rostoucího bříška i citlivých prsou.