Jak se neztratit při výběru kalhotek aneb od brazilek po tanga

Jak se neztratit při výběru kalhotek aneb od brazilek po tanga

12. října 2022
O prádle

Karolína Marvánková

redaktorka

Vybíráte nové kalhotky, ale nejsou vám jasné rozdíly mezi tangy, brazilkami a kalhotkami francouzského střihu? Nebo si lámete hlavu nad tím, jaké se nejlépe hodí pod přiléhavé oblečení? Nezoufejte a podívejte se společně s námi na jednoduché rozdělení typů kalhotek a na to, pod jaké oblečení se hodí.

Klasické kalhotky

Řadí se mezi nejoblíbenější střih, který sluší každé z nás.  Kalhotky klasického střihu zakrývají téměř celý zadeček a vpředu jsou vykrojené. Když sáhnete po modelech s lepenými švy, můžete si je obléknout i pod přiléhavé oblečení a nebudou se nikde proznačovat. Kalhotky jsou sešité ze dvou dílů a od ostatních střihů se liší tím, že nemají v zadní části středový šev. 

Kalhotky s vysokým pasem

Díky trendu kalhot a sukní s vysokým pasem se rychle do módy dostaly také vyšší kalhotky. Jemně totiž obepnou tělo a tím dokážou zahladit nedokonalosti. Vybírat můžete z celé řady klasických, ale i krajkových kalhotek nebo boxerek s vyšším pasem.

Stahovací kalhotky

Stahovací prádlo obecně není jen pro ženy kyprých tvarů. Tvarující modely se vyrábějí v menších i větších velikostech a jsou skvělými pomocníky, kteří vyhladí problematické partie jako jsou bříško, boky a stehna. Ideální jsou pod přiléhavé kalhoty, sukně nebo šaty.

Francouzské kalhotky

Podobné těm klasickým, ale přeci jen se trochu liší. Čím? Kalhotky ve francouzském střihu jsou v oblasti kyčlí širší a mají nevykrojené, kratší, rovně střižené nohavičky. Svým střihem připomínají šortky s velmi krátkými nohavičkami.

Astratex tip:

Podle obecných rad by si ženy s výraznějšími křivkami měly pořizovat francouzské kalhotky s vyšším pasem a delšími nohavičkami. Naopak štíhlejší ženy by si kalhotky ve francouzském střihu měly pořídit s kratšími nohavičkami a nižším pasem. Každá jsme ale jiná, proto při výběru ale hlavně záleží na tom, v jakém střihu se budete nejlépe cítit vy.

Tanga

Tanga zepředu vypadají jako klasické kalhotky, zadní díl ale zpravidla tvoří malý trojúhelník. Ten je spojený s předním dílem šňůrkami nebo ozdobnou gumou, a to jak na bocích, tak ve spodní části. V případě string varianty je zadní díl pouze ze šňůrek. Ve všech střizích je ale zadeček zcela odhalený.

Brazilky

Na předchozí tanga některé ženy nedají dopustit, jiné je naopak odmítají. Pohodlným kompromisem mezi nimi a klasickými kalhotkami jsou kousky v brazilském střihu. Ty odhalují spodní polovinu zadečku a na zadním dílu mají uprostřed svislý šev, ale jeho lemy nejsou výrazné.

Astratex tip:

Brazilky se nezařezávají a jsou tak vhodné pod většinu upnutého oblečení. Díky svému střihu a svislému švu vykouzlí opticky krásně kulatý zadeček. Jsou tedy skvělým pomocníkem pro ženy s menším pozadím.

Boxerky

Boxerky jsou inspirované pánským šatníkem. Do toho dámského si ale našly cestu hlavně díky pohodlnému střihu, který se nezařezává v tříslech. K tomu ještě zakrývají celý zadeček, nohavičky nejsou nijak vykrojené a mohou být i delší. Dámské boxerky jsou oblíbené na domácí lenošení i na spaní.

Menstruační kalhotky

Poslední dobou se dostávají do povědomí i obliby mnoha žen. V čem jsou ale menstruační kalhotky tak skvělé? Jsou spolehlivou náhradou za vložky a tampóny přesto jsou skoro stejně tenké jako klasické kalhotky a nerýsují se pod oblečením. Jsou šity ze speciálních materiálů, které chrání před protečením, zabraňují vzniku nepříjemných pachů a množení bakterií.

Astratex tip:

Díky opakovatelnému použití šetří přírodu a životní prostředí. Používáním menstruačních kalhotek žena v průměru ušetří 2 až 3 kila odpadu ročně. Zajímá vás více o menstruačních kalhotkách? Přečtěte si náš článek, ve kterém vám vše podrobně vysvětlíme.