Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Sehnat krásně padnoucí dámské plavky není zrovna jednoduché. Na ramínku vypadají božsky, ale když si je zkusíte, nějak to není ono. Co za tím vězí a jak vybrat vhodné plavky na první dobrou? Řešení je jednoduché. Poznejte svou postavu.

31. května 2024
Jak vybratPlavky

Denisa Stasinková

redaktorka

Obrácený trojúhelník

Vyznačuje se úzkým pasem a rameny širšími než boky. Pořiďte si plavky s výrazným spodním dílem. Ideální jsou pestrobarevné kalhotky, plavky s ozdobným řasením či vrstvením. Na váš typ postavy padnou bikiny, bokovky, nohavičky i kraťásky.

Trojúhelník

Můžete znát také jako "hruška". Tento typ má užší ramena a široké boky. Noste výrazné nebo vrstvené horní díly a jednobarevné kalhotky. Spoustu parády udělají třeba plavky se zavazováním za krk. Nebojte se vzorů, pomohou odvést pozornost od spodních partií. Moc hezky vypadají zejména ty plastické. Vyhněte se pasovým kalhotkám a zvolte raději bokovky.

Jablko

Široký hrudník, téměř neznatelný pas a větší bříško. Ramena a boky jsou užší. K vaší postavě se hodí spousta krásných plavek pro plnoštíhlé, hodně vystřižené jednodílné plavky nebo dvoudílné tankiny. Velmi dobrou volbou jsou i monokiny či zeštihlující plavky. S těmito typy plavek zakryjete bříško a postavu opticky zúžíte.

Přesýpací hodiny

Ramena i boky máte stejně široké, pas úzký, stačí jen zvýraznit vaše ženské křivky. K tomu vám skvěle poslouží bikiny, trojúhelníkové plavky, plavky bez ramínek i jednodílné plavky v zajímavé barvě nebo se vzorem. Nebojte se ani pestrobarevných kalhotek, můžete si je dovolit. Padnou vám také plavky s horním dílem typu bardot nebo sexy brazilky s vykrojeným zadečkem.

Atletická postava

Přechod mezi boky a pasem je díky tomu téměř neznatelný. Ideální jsou plavky s bokovými kalhotkami se zavazováním nebo víc vykrojené bikiny, které podpoří vaši ženskost. Dobrou volbou jsou i jednodílné plavky s propracovaným pasem, který se tím zvýrazní. Vyztužené košíčky nebo push-up podprsenky zase zajistí oslnivý dekolt. Nebojte se vzorů, pestrosti ani volánků nebo řasení.