Mateřství v pohodlí: Připravte se na tu nejkrásnější životní roli

Mateřství v pohodlí: Připravte se na tu nejkrásnější životní roli

Víme, že pohodlí začíná už pod šaty. Během těhotenství to platí dvojnásob. To ale neznamená, že se musíte vzdát krásného prádla a oblečení. Podívejte se, jaké modely vám zajistí potřebnou oporu a komfort, aniž by vám ubraly na stylu.

27. dubna 2023
Jak vybratO prádle

Karolína Marvánková

redaktorka

TĚHOTENSKÉ PRÁDLO:

Prsa jsou v těhotenství velmi citlivá. Potřebují prádlo z prodyšných materiálů, které jim poskytne řádnou oporu. Elasticita je klíčová – podprsenky by měly obsahovat alespoň 10 až 20 % elastanu. Těhotenské kalhotky musí být prodyšné, vysoce pružné a antibakteriální.

Astratex tip:

Tím prvním, co okolí prozradí, že se s vaším tělem něco děje, možná nebude bříško, ale přetékající košíčky podprsenky. Proto si vyberte novou, zatím ještě ne kojicí, později by vám nemusela vyhovovat. Rostoucímu bříšku sedí nižší nebo naopak hodně vysoké střihy kalhotek. Vyzkoušejte, co vám je příjemnější. 

PRÁDLO DO PORODNICE:

Tašku do porodnice mějte připravenou přibližně měsíc před termínem, tedy ve 36. týdnu těhotenství. Prsa se vám po porodu změní, vezměte si proto s sebou nejpohodlnější bavlněnou nebo bambusovou podprsenku, savé prsní vložky, poporodní kalhotky a poporodní vložky. Nezapomeňte na kojicí pyžamo či noční košili a župánek. 

Jak vypadá kojicí podprsenka?

Kojicí podprsenka Maia 4D Soft Control vyztužená hladká (kód produktu: MaiaMoMATX_BA)

PRÁDLO PO PORODU:

Kojicí podprsenky nesmí nikde škrtit ani tlačit. Vybrat si můžete ze střihů s odepínacími nebo odhrnovacími košíčky. Podprsenku ale vybírejte až v devátém měsíci těhotenství, nemusela by vám jinak sedět. Pokud jde o oblečení, většina těhotenských modelů je šitá tak, abyste v nich měla snadný přístup k prsům. 

Kolik podprsenek potřebujete?  

Kojicí podprsenku budete prát častěji, než jste zvyklá. Potřebujete minimálně dvě, spíše tři, abyste je mohla střídat. V podprsence navíc budete i spát. Ideální bude kousek bez výztuže, kostic, případně i bez zapínání. Pokud máte drobnější prsa, možná si oblíbíte spaní v podprsenkovém topu. Celý článek o kojicích podprsenkách si můžete přečíst zde.

Astratex tip:

Vyzkoušejte vkládací bavlněné vložky do podprsenky, které jsou praktickým pomocníkem každé budoucí maminky. 

KOUSKY PRO MIMINKA:

Po příjezdu z porodnice se nezastavíte. Připravte si proto již předem dětskou výbavu pro váš malý poklad. Samozřejmostí jsou plenky. Hodí se ale také zásoby bodýček, ponožek a dalšího oblečení, které budete často prát. Nezapomeňte na měkkou deku, kterou užijete při procházkách s kočárkem i doma během uspávání.

POTŘEBUJETE POŘÁDNOU VÝBAVIČKU

POTŘEBUJETE POŘÁDNOU VÝBAVIČKU

____________________________

Napínací bavlněné prostěradlo do dětské postýlky Květy
Napínací bavlněné prostěradlo do dětské postýlky Květy
389 Kč

Zdroj fotografií: Astratex, Doctor Nap, Dorina, Jamiks