Nejlepší noční prádlo na léto? Proužkované

Nejlepší noční prádlo na léto? Proužkované

V průměru prospíme až třetinu života, a proto je důležitý správný výběr nočního prádla. Obměňte s příchodem léta svá pyžama. Vsaďte na ikonické proužky z nové kolekce, které nikdy nevyjdou z módy.

8. července 2024
O prádle

Denisa Stasinková

redaktorka

Ve středověku platilo, že pruhované oblečení je doménou lidí, kteří žijí na okraji společnosti. Pruhy nosili sluhové, dvorní šašci, šílenci, zločinci a lehké děvy. Kontrastní pruhy jejich oděvů symbolizovaly porušení hranic společnosti. Negativní dojem u pruhovaného oblečení dlouho přetrvával. Šanci mu v roce 1858 dalo francouzské námořnictvo, pro které se košile s pruhy stala oficiální uniformou. Údajně proto, že pokud námořník spadl do vody, díky pruhům bylo snazší ho najít. Stejně jako námořníci, ani vy se s tímto nadčasovým vzorem v módním moři neztratíte.

Spěte (jako) v bavlnce

Jen si představte, jak se během klidné letní noci vznášíte na jemných modrých oblacích. V nadčasovém pruhovaném pyžámku se vám bude usínat božsky. O vaše pohodlí se postará příjemný bavlněný úplet. Můžete si zvolit košilkovou variantu nebo klasické pyžamové kalhoty s tričkem.

Pro Šípkové Růženky

Odpočatá, svěží a plná energie po ránu. Že se vám o takové náladě ani nesnilo? V našich pyžamech Pink Dream se vyspíte do růžova jako královna. Kombinace něžné růžové a decentních proužků vás v mžiku ukolébá do ničím nerušeného spánku.

Který materiál vám padne jako ulitý?

Bavlna

Oceníte ji nejen díky prodyšnosti, ale také díky skvělým absorpčním vlastnostem.

Satén

Je chladivý materiál, proto si ho nechte až na přelom jara/léta a na horké měsíce.

Modal

Velice jemný a hladký, zároveň ale skvěle odvádí pot od těla.

Jak připravit ložnici na jaro?

V zimě víc marodíme nebo častěji lenošíme v posteli u oblíbeného seriálu. Proto si naše hlavní místo odpočinku zaslouží pořádný závan léta. Jak toho dosáhnout?

🌸 Vyperte peřiny a polštáře (vždy se řiďte pokyny od výrobce na štítku)

🌸 Vytáhněte méně hřejivou přikrývku a tu zimní naopak ukliďte

🌸 Změňte materiál povlečení 

Chybu rozhodně neuděláte, pokud vaše přikrývky a polštáře obléknete do bavlny. Ta skvěle absorbuje vlhkost a je krásně hebká na dotek.

Bavlněný satén vás v teplých měsících krásně ochladí. Navíc se málo mačká, a proto není potřeba jej žehlit.