Plavkový rádce: Jaký střih vám zaručí dekolt snů?

Plavkový rádce: Jaký střih vám zaručí dekolt snů?

1. července 2023
Plavky

Karolína Marvánková

redaktorka

Velká, špičatá nebo daleko od sebe? Každá prsa jsou jiná. Ať už jste majitelkou jakéhokoliv poprsí, správně zvolené plavky vám pomohou vykouzlit dekolt snů. Pojďme se podívat na typy prsou a na druhy plavkových podprsenek, které se pro ně hodí.

Nesouměrné poprsí

Věděla jste, že přes 80 % žen má nesymetrická prsa? Některé z nás mají rozdíl téměř neviditelný, jiné mají odlišnou velikost více zřetelnou. Vyrovnání prsou pomohou dvoudílné vyztužené plavky s vyjímatelnými vycpávkami. Menšímu ňadru pomůžete vycpávkou, kdežto z druhého košíčku ji vyjmete.

Nebojte se asymetrie

Vyzkoušejte asymetrické modely, které díky neobvyklému střihu dokáží skvěle odvést pozornost od lehkých nedokonalostí. Navíc mohou posloužit i k vyrovnání rozdílu, pokud má jedna strana košíčku výztuž a druhá ne.


Menší poprsí

Malá prsa nejsou nevýhodou! S drobnějším poprsím si můžete dovolit střihy, které velká prsa neudrží. Plnějšího dekoltu dosáhnete s vyztuženými Push-Up modely, které prsa pozvednou, kýžený žlábek zase vykouzlí vyztužené Plunge modely se sníženým středem, který dekolt opticky prohloubí.

Pro dokonalé opálení

Krásného opálení bez bílých stop dosáhnete díky plavkám bez ramínek s podprsenkou ve stylu bandeau


Větší poprsí

Pro maximální oporu jsou ideální vyztužené podprsenky s kosticemi – klasickými i bočními. Vysoký střed zajistí, že prsa nebudou při pohybu vypadávat. Nezapomeňte vybírat modely se širokými ramínky, abyste ulevila krku ramenům, která drží velkou část váhy poprsí.

Pro plné křivky

 Máte-li celkově plné křivky, budou vám slušet i dvoudílné plavky s vysokým pasem, tankiny nebo kraťáskové modely. 


Prsa daleko od sebe

Prsa vám k sobě do středu bezbolestně a jednoduše přitáhnou podprsenky s vyztuženým či zesíleným bočním dílem nebo bočními kosticemi.

Kýžený žlábek raz, dva

K přitáhnutí ňader k sobě jsou také skvělé podprsenky s ozdobným šněrováním ve středu nebo lehce vyztužené modely.


Prsa u sebe

Vyhněte se podprsenkám s vysokým středem a sáhněte po Plunge podprsenkách, šňůrkových bikinách nebo bandeau podprsenkách.

Věděli jste, že...?

Podprsenky Plunge (někdy se jim také říká dekoltka nebo Decoplunge) se vyznačují tím, že mají vpředu mezi košíčky maximálně nízký střed. Tento střih se využívá jak u plavek, tak klasického spodního prádla, a díky tomu je vhodný do hlubokých výstřihů.


Špičatá prsa

Špičatá prsa krásně zakulatí podprsenky střihu Bardotte. Takzvaná bardotka vaše poprsí lehce zmáčkne a pozvedne čímž vykouzlí dechberoucí krásně zakulacený dekolt.

I protetické plavky mohou být krásné!

Protetické plavky pro ženy po ablaci mají v košíčcích speciální kapsičku na vložení protetické náhrady. Plavky jsou díky absenci kostic komfortní a nikde netlačí. Oporu poskytuje pevnější materiál, případně boční kostice nebo výztuhy. 

 


Povislá prsa

Tvar poprsí se mění vlivem gravitace, kojením i přirozenou ztrátou pružnosti. Pro tato prsa jsou ideální vyztužené nebo polovyztužené podprsenky, které je krásně nadzvednou.

Bikiny pro všechna prsa

Bikiny se skvěle hodí na opalování. Jejich vrchní díl můžete jednoduše utáhnout, jak potřebujete. A díky tomu v nich vypadají skvěle i měkká prsa.