Navrženo s Ivou Kubelkovou: Unikátní kolekce DIVA by IVA

Navrženo s Ivou Kubelkovou: Unikátní kolekce DIVA by IVA

Když Iva přišla s nápadem na vlastní kolekci, pustily se s Markétou Pášovou do projektu, který je obě pohltil. Společnými silami a ve spolupráci s dalšími specialisty z Astratexu vyvinuly produkty, které nikde jinde neseženete. Obě ženy jsme vyzpovídali, abychom vám umožnili zjistit, jak vývoj prádla probíhal.

15. ledna 2024
Z Astratexu

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Iva Kubelková

AMBASADORKA ASTRATEXU

Ivu Kubelkovou netřeba dlouze představovat. Kromě modelingu, ke kterému se dostala díky titulu vicemiss České republiky 1996, se věnuje moderování, hudební tvorbě a také tanci. Vystudovala obor Sociální a masová komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského. S partnerem vychovává dvě dcery. Od roku 2016 je tváří a ambasadorkou Astratexu.

Markéta Pášová

PRIVATE LABEL TEAM LEADER

Markéta Pášová působí v Astratexu jako vedoucí týmu privátní značky. Stará se o to, aby produkty značky Astratex byly vyladěné do posledního detailu a odrážely potřeby i přání zákaznic. Ve své pozici propojuje komunikaci s dodavateli, práci s čísly a tabulkami, i kreativitu, která je zapotřebí při tvorbě kolekcí a návrzích nových produktů. V módním průmyslu se pohybuje už přes 20 let.

Ivo, co vás vedlo k vytvoření kolekce DIVA by IVA?

Při své profesi jsem pořád v jednom kole. Často přejíždím mezi různými lokalitami, jsem neustále v pohybu, a hlavně střídám oblečení. Proto potřebuji prádlo, které bude vyhovovat mému tempu a zajistí mi pohodlí i sebevědomí během celého dne. Něco variabilního, co bude vypadat dobře pod každým modelem, který během dne obléknu.

Markéto, jaká byla vaše první reakce, když Iva přišla s nápadem na vlastní kolekci?

Byla jsem nadšená. Zároveň mi bylo jasné, že to bude výzva. Iva s námi spolupracuje už dlouho, vím, jak je precizní a svědomitá. Proto jsem věděla, že spolu vytvoříme produkt, který bude skvělý.

Ivo, kde jste při návrhu kolekce brala inspiraci?

Samozřejmě se mi líbí krajkové prádlo a ráda si obléknu výrazný model, ale ruku na srdce, v běžném denním režimu nejvíce využiji jednoduché hladké prádlo. Věděla jsem proto, že chci vytvořit modely, které budou především funkční. Kolekce DIVA se může na první pohled zdát obyčejná, ale její tajemství je v tom, co dokáže. 

Iva Kubelková

Iva Kubelková

„Kolekci DIVA by IVA jsem navrhla se specialisty z Astratexu. Vykouzlí krásný dekolt, dokonale drží na místě po celý den a dodává mi pocit jistoty i sebevědomí. Žádná jiná nezvládne to, co ona.“

Co je tedy na kolekci DIVA by IVA tak unikátního?

Iva: Je to o zvolených materiálech, střihu a mistrném zpracování. DIVA je unikátní hlavně v tom, že perfektně drží. Na každých prsou, za každé situace. Všechny ženy, které někdy sháněly vysněnou podprsenku bez ramínek mi dají jistě za pravdu, že to je téměř nadlidský úkol. Buď podprsenka drží, ale je na delší nošení nepohodlná, nebo klouže a nedodává ňadrům oporu, jakou potřebují.

 

Markéta: DIVA spojuje to nejlepší z obojího, tedy funkčnost i pohodlí. Zvolili jsme pro ni Bandeau střih s odepínacími ramínky, aby padla opravdu pod každý outfit. Díky střihu je oproti běžným korzetovým podprsenkám bez ramínek skutečně pohodlná. Má unikátní tvar kostic, které prsa podrží, je nevyztužená, ale přesto z takového materiálu, který dekolt krásně obejme a vytvaruje.

Ivo, jak dlouho trval vývoj kolekce?

Trvalo to několik měsíců. Člověk by řekl, že je to kousek látky s kosticemi a zapínáním, že to bude rychlovka. Opak je pravdou. Nejprve jsme pečlivě rozkreslovaly skici střihu, poté se hledá vhodná látka, která musí splňovat spoustu parametrů, od kvality přes pružnost po barvu. Vymýšlí se tvar kostic a mnoho dalších detailů.

Markéto, narazily jste při vývoji kolekce na nějaké problémy?

Největší výzvou byly asi kostice. Možná si řeknete, že to jsou jen dva zahnuté drátky, jenže to tak vůbec není. Kostice musí být z dostatečně pevného, ale zároveň částečně pružného materiálu. Musí dobře pasovat do navrhovaného střihu a stěžejní je jejich tvar, aby dodávaly správnou oporu. Poptávali jsme je s kolegy u různých dodavatelů mnoho měsíců. Ale když už něco vyvíjíte, nechcete dělat kompromisy. Proto jsme nakonec nechali vyrobit zcela unikátní kostice přímo na zakázku.

Ivo, jak se vám spolupracovalo se specialisty z Astratexu?

Moc jsem si to užila. S Astratexem spolupracuji už velmi dlouho a vím, že pokud jde o prádlo, nenajdu větší odborníky. Bylo mi jasné, že jestli někdo dokáže převést v realitu všechno, co si vymyslím, budou to právě lidé z Astratexu. Spolupráce byla nesmírně zajímavá. Takové nakouknutí do zákulisí toho, jak prádlo vzniká. A můžu upřímně říci, že jsem byla ohromená, kolik práce se za vývojem jedné podprsenky skrývá.

Markéto, jak se pro vás lišil vznik kolekce DIVA od vývoje ostatních produktů?

V mnoha věcech to bylo stejné, protože do vývoje každého našeho produktu dáváme vždy maximum. Přímá spolupráce s Ivou byla ale hodně obohacující. Přinesla nový pohled na věc a zajímavé podněty i nápady. Produkty během vývoje pečlivě testovala a díky její zpětné vazbě vznikla opravdu unikátní kolekce prádla.

DIVA ale není jen podprsenka, co všechno v kolekci najdeme?

Iva: V podstatě je to takový kompletní set do prádelníku každé ženy. Jakmile jsme s Markétou odladily střih podprsenky a ozkoušely, že splňuje naše představy, věděla jsem, že chci i další kousky, které budou mít stejné benefity.

 

Markéta: Přesně tak. Podprsenku proto doplňují dvoje kalhotky – brazilky a klasické s vysokým pasem. Jejich okraje jsou laserem řezané, takže ideální pod hladké oblečení. Střih podprsenky jsme pak promítly také do topu a body. Oba modely mají všité kostice a nabízí stejné benefity jako podprsenka DIVA by IVA.