Stahovací prádlo: Získejte štíhlejší a pevnější siluetu vcukuletu

Stahovací prádlo: Získejte štíhlejší a pevnější siluetu vcukuletu

Stahovací prádlo je tajnou zbraní k získání vysněných křivek. Je ale důležité vědět, co od něj očekáváte. Pojďme se společně podívat na základní rozdělení formujícího prádla i na jeho výhody.

5. června 2023
Jak vybratO prádle

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Stahovací prádlo je pro mnoho žen (i mužů) způsob, jak rychle získat vysněnou siluetu. Dokáže opticky zeštíhlit, díky pevným materiálům figuru zpevní, vyhladí a zamaskuje nedokonalosti. Není ale pravda, že formující kousky jsou určeny jen pro ty, kteří mají větší konfekční velikost. Skvěle poslouží i k tomu, aby se švy běžného prádla nerýsovaly pod oblečením, což třeba u upnutých šatů ocení každá žena. U mužů jsou pak oblíbená stahující trička pod košili, která dodají sebevědomí při důležité pracovní schůzce nebo společenské události. 

Poznejte výhody stahovacího prádla

Vypadá skvěle

Stahovací prádlo rozhodně není nudné. Modely zdobí detaily z krajky, průsvitného tylu nebo saténu.

Pro všechny velikosti

Není jen pro ženy s větší konfekční velikostí. Pomůže vytvarovat křivky a zamaskovat obrysy běžného prádla.

Maximálně pohodlné

Nemusíte se bát, že vás stahovací prádlo sevře. Ve správné velikosti je při nošení pohodlné a příjemné.

Jak správně vybrat?

Jak správně vybrat?

U každého prádla platí, že nejdůležitější je výběr správné velikosti, u formujících modelů i míry stažení. V opačném případě by se místo kýženého efektu dostavil spíše nepříjemný pocit při nošení či faux pas v podobě vyhrnutí prádla.

  • Nekupujte si záměrně menší velikost - formující prádlo plní svůj účel díky speciálním střihům a materiálům. Pokud chcete výraznější zeštíhlení, zvolte prádlo s vyšší mírou stažení. Menší velikostí nedocílíte štíhlejších křivek, ale spíš křečí ve svalech a rolování příliš těsného prádla.

  • Správný střih je klíčem k úspěchu - chcete zeštíhlit boky, stehna a zadeček? Zvolte si kraťásky s dlouhou nohavičkou, které zároveň zabrání odírání stehen. Pokud vám jde o plošší bříško, postačí vám formující kalhotky s vysokým pasem, případně korzet. Pro celkový efekt zeštíhlení pak volte body s nohavičkou nebo zeštíhlující šaty.

  • Přemýšlejte o tom, pod jaké oblečení budete prádlo nosit - nabídka materiálů je široká a mnoho z nás sáhne po modelech s krajkou nebo texturou, které dělají prádlo atraktivnější. Pokud ale vezmete krajkové kraťásky pod hladké saténové šaty, celkový efekt se díky textuře prádla pokazí. Pod hladké a extra upnuté oblečení vždy volte hladké prádlo, ideálně s lepenými nebo laserem řezanými švy. Zdobné kousky si ponechte pod široké kolové sukně a vzdušné šaty, které nepřiléhají tak těsně k tělu.
Střední stažení

Střední stažení

Zpevní a vyhladí kontury těla. Lze ho mít oblečené několik hodin v kuse. Při delším sezení ale může být mírně nepohodlné.

Stahovací šaty Delia
Stahovací šaty Delia
1 029 Kč
Stahovací kalhotky Iga Intense
Stahovací kalhotky Iga Intense
699 Kč
Tvarovací kalhotky Alina s nohavičkou
Tvarovací kalhotky Alina s nohavičkou
759 Kč
Stahovací šaty Glossy Shape
Stahovací šaty Glossy Shape
1 989 Kč

Stahovací prádlo není jen výsadou žen

Stahovací prádlo si našlo cestu i do pánských šatníků. Formující pánské prádlo respektuje anatomii mužského těla, opticky zeštíhluje, vyhlazuje nedostatky a formuje problematické partie. Pánové ho nejraději nosí pod košile, ale také pod trička, svetry nebo mikiny. 

Který model zvolit?

Který model zvolit?

V sortimentu pánského stahovacího prádla najdeme nejčastěji právě tílka a trička. V nabídce jsou ale také stahovací břišní pásy nebo formující boxerky.