V pračce, nebo v ruce?
Praním v ruce nic nepokazíte, ale většina praček disponuje krátkým šetrným programem na odstranění zbytků potu a drobných nečistot. Teplota by nikdy neměla přesáhnout bezpečných 40 °C. Se ždímáním to taky nepřehánějte, syntetické materiály schnou velmi rychle. Volte nižší počet otáček, max. 600. Do sušičky může, ale nejlépe naruby a na nízkou teplotu. Funkční materiály ale schnou téměř okamžitě, a tak jim lepší službu uděláte volným usušením.
Prášek? Ne, raději gel
V každém případě ale použijte tekutý prací prostředek – gel. Sypký prací prášek by se při krátkém programu s nižší teplotou nemusel dokonale rozpustit. Raději ale zapomeňte na aviváž. Snižuje funkčnost materiálu, obalí ho a nedovolí mu optimálně dýchat. V ideálním případě použijte speciální gel na praní sportovního oblečení, nebo pokud máte jen běžný prací prostředek, posviťte si na složení, neměl by obsahovat enzymy a bělidla. Ty při častějším praní ničí elastická vlákna.
Pořiďte si prací košík
Uložíte do něj svou sportovní podprsenku a máte jistotu, že se vám neponičí, ani sama nepoškodí další prádlo třeba zapínacími háčky. Kromě pracího košíčku vám dobře poslouží i prací sáčky. Uložíte do nich ty nejjemnější sportovní kousky.
Jedině tak si vychutnáte všechny výhody sportovního prádla. A čas od času ho prostě vyměňte za nové. To platí obzvlášť o sportovní podprsence. Její úloha je ochránit vaše prsa před poškozením. Pokud plánujete pořídit novou, neuškodí zopakovat si, na co si dát pozor.
Jak intenzivní je váš pohyb?
Hledáte oporu na lekci jógy, nebo na běhání? Čím víc se tělo bude hýbat, tím silnější oporu potřebuje. Znamená to, že podprsenka přitáhne prsa k tělu a nedovolí jim rozhoupat se. Přečtěte si, jak vybrat sportovní podprsenku a prádlo.