Podprsenkový průvodce: Devět typů pro každá prsa

Podprsenkový průvodce: Devět typů pro každá prsa

Co jiný dekolt, to jiný druh podprsenky. Rozmanitost poprsí je široká a občas nás ten správný výběr může pořádně potrápit. Pojďte to konečně rozseknout a podívejte se na devět základních druhů podprsenek pro každá ňadra.

30. března 2024
Jak vybrat

Denisa Stasinková

redaktorka

Vyztužená

Vyztužené podprsenky mají pevné košíčky, ale zpravidla jsou bez vycpávek, které by prsa zvětšovaly. Jejich úkolem je plně zakrýt ňadra, dodat jim správnou podporu i tvar. Jsou vhodné pro menší i větší poprsí a vytváří velmi pěkný a pevný vzhled ňader.

Polovyztužená

Polovyztužené podprsenky jsou vhodné pro každou velikost poprsí. Díky spodní výztuži udělají hezký tvar a zároveň nepřidají na objemu ňader. Vyztužená část prsa podpírá a lehce pozvedne, vrchní měkká část se pěkně přizpůsobí plnosti a přirozenému tvaru dekoltu.

Nevyztužená

Nevyztužené podprsenky jsou měkké a snadno se přizpůsobují křivkám. Sáhnout můžete po variantě bez kostic, která ale ňadra nijak netvaruje. Je tedy vhodná spíš pro menší velikosti. Modely s kosticemi poskytnou prsům větší oporu, přičemž stále zachovávají přirozený tvar.

Bardot

Tento střih podprsenky podpírá poprsí zespoda směrem nahoru, zvýrazňuje především horní linii prsou a vytváří tak plný a kulatý dekolt. Bardotky s odepínacími ramínky mívají na vnitřní straně obvodu silikonový pásek, který zabraňuje sklouznutí podprsenky.

Bralette

Podprsenky Bralette alias braletky jsou velkým hitem posledních let. Braletky nejsou vyztužené, nemívají vycpávky ani kostice. Proto jsou dokonale pohodlné. Braletka se nejvíc hodí pro ženy s menším nebo středním poprsím i jako ideální první podprsenka pro dívky.

Push-Up

Toužíte po výraznějším výstřihu? Sáhněte po Push-Up podprsence, která pozvedne ňadra a přidá na objemu. Takzvané pušapky mají ve spodní části košíčku vycpávky, buď všité nebo vyjímatelné. V nabídce jsou i Double Push-Up podprsenky, které zvětší dekolt až o 2 velikosti.

Zmenšující

Chcete-li prsa opticky zmenšit, pomůže vám takzvaný minimizer. Tyto podprsenky jsou z pevnějších materiálů, které ňadra přitáhnou k tělu a vytvoří optický efekt zmenšení. Správný minimizer má široká podložená ramínka, která se nezařezávají a střih, co pomáhá rozložit váhu poprsí.

Kojicí

U kojících podprsenek jde především o komfort. Nejčastěji se u nich setkáte s praktickým odepínáním v horní části košíčků. Některé varianty mají jednoduchý překřížený střih, díky kterému košíček pouze odhrnete. Zásadní je měkká vnitřní část, která nedráždí citlivé bradavky.

Bez kostic

Podprsenky bez kostic jsou vhodné zejména pro menší prsa, kterým stačí lehká opora. Mohou být vyztužené, nevyztužené i bezešvé. S jejich narůstající popularitou se ale rozrůstá i škála velikostí. Seženete je v mnoha střizích, včetně Push-Up varianty.